Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
17:30 Matthias & Maxime (Salong 1)
17:30 Smärta och ära Kort tid kvar (Salong 2)
19:45 The Nightingale (Salong 2)
20:00 The Favourite Årets bästa filmer i repris (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
15:30 And Then We Danced Kort tid kvar (Salong 2)
15:30 Knives Out (Salong 1)
17:30 Matthias & Maxime (Salong 2)
18:00 Om det oändliga (Salong 1)
19:45 I Guds namn (Salong 2)
19:45 Marriage Story (Salong 1)
Fler dagar...
Veckans program
klassikerhöst19
Dokumåndag
Barnbio
Hemliga klubben
Podd
Ny finsk film
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
17:30 Matthias & Maxime (Salong 1)
17:30 Smärta och ära Kort tid kvar (Salong 2)
19:45 The Nightingale (Salong 2)
20:00 The Favourite Årets bästa filmer i repris (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
15:30 And Then We Danced Kort tid kvar (Salong 2)
15:30 Knives Out (Salong 1)
17:30 Matthias & Maxime (Salong 2)
18:00 Om det oändliga (Salong 1)
19:45 I Guds namn (Salong 2)
19:45 Marriage Story (Salong 1)
Fler dagar...
Prenumerera på Fyrisbiografens nyhetsbrev
Nyheter
knives out
fanny alexander
cowboy
marriage story
mattiasochmaxime
nightingale
irishman
monos
atlantics
lightshouse
i guds namn
om det oändliga
saral
sorry we
hilma
ecn
smärta & ära
the favourite
kortfilmsdagen
nötknäpparen
and then we dances
portratt
snipp snapp
tito
mullvaden
arnealigator
english sub
Kommande filmer

i dag
17:30 Matthias & Maxime (Salong 1)
17:30 Smärta och ära Kort tid kvar (Salong 2)
19:45 The Nightingale (Salong 2)
20:00 The Favourite Årets bästa filmer i repris (Salong 1)
i morgon
15:30 And Then We Danced Kort tid kvar (Salong 2)
15:30 Knives Out (Salong 1)
17:30 Matthias & Maxime (Salong 2)
18:00 Om det oändliga (Salong 1)
19:45 I Guds namn (Salong 2)
19:45 Marriage Story (Salong 1)
ons 11 dec
15:30 Bortom det synliga - Filmen om Hilma af Klint Kort tid kvar (Salong 1)
15:30 Sara med allt sitt väsen (Salong 2)
17:30 Sorry We Missed You (Salong 1)
17:30 The Lighthouse (Salong 2)
19:45 The Irishman (Salong 1)
19:45 The Nightingale (Salong 2)
tors 12 dec
15:30 Smärta och ära Kort tid kvar (Salong 1)
15:30 The Nightingale (Salong 2)
18:00 Knives Out (Salong 1)
18:00 Monos Kort tid kvar (Salong 2)
20:15 I Guds namn (Salong 2)
20:30 The Lighthouse (Salong 1)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  018 - 10 00 37

Fyrisbiografen stöds av
⬆︎