Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
15:00 Flotten (Salong 2)
15:00 Lycklig som Lazzaro (Salong 1)
17:30 Goliat Stickbio! (Salong 2)
18:00 Balkan noir Regissörsbesök! (Salong 1)
19:30 Lycklig som Lazzaro (Salong 2)
20:00 BlacKkKlansman Kort tid kvar! (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
18:00 Lycklig som Lazzaro (Salong 1)
18:00 Unga Astrid Kort tid kvar! (Salong 2)
20:30 Gräns Kort tid kvar! (Salong 1)
20:30 Matangi/Maya/M.I.A. Sista visningen! (Salong 2)
Fler dagar...
Visas nu
dokumåndag
Klassikerhöst 2018
Barnbio på Fyris
Höstlovsbio 2017
miyazaki
Ny finsk film
kulturkompis
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Fyrisbiografen
15:00 Flotten (Salong 2)
15:00 Lycklig som Lazzaro (Salong 1)
17:30 Goliat Stickbio! (Salong 2)
18:00 Balkan noir Regissörsbesök! (Salong 1)
19:30 Lycklig som Lazzaro (Salong 2)
20:00 BlacKkKlansman Kort tid kvar! (Salong 1)
i morgon
Fyrisbiografen
18:00 Lycklig som Lazzaro (Salong 1)
18:00 Unga Astrid Kort tid kvar! (Salong 2)
20:30 Gräns Kort tid kvar! (Salong 1)
20:30 Matangi/Maya/M.I.A. Sista visningen! (Salong 2)
Fler dagar...
Prenumerera på vårt nyhetsbrev!
Nyheter
ramen shop
colette
balkanbesok
virustropical
balkannoir
paradistorg
lazzzaro
goliat
hostlovsbio
rekonstruktion
sagoland
nothing like a dame
supa modo
totoro
grans
fltten
blackkklansman
matangi
astrid
xy
Kommande filmer

i dag
15:00 Flotten (Salong 2)
15:00 Lycklig som Lazzaro (Salong 1)
17:30 Goliat Stickbio! (Salong 2)
18:00 Balkan noir Regissörsbesök! (Salong 1)
19:30 Lycklig som Lazzaro (Salong 2)
20:00 BlacKkKlansman Kort tid kvar! (Salong 1)
i morgon
18:00 Lycklig som Lazzaro (Salong 1)
18:00 Unga Astrid Kort tid kvar! (Salong 2)
20:30 Gräns Kort tid kvar! (Salong 1)
20:30 Matangi/Maya/M.I.A. Sista visningen! (Salong 2)
fre 19 okt
18:15 Colette Premiär! (Salong 1)
18:15 Goliat (Salong 2)
20:00 BlacKkKlansman Kort tid kvar (Salong 2)
20:30 Ramen shop Premiär! (Salong 1)
lör 20 okt
14:00 Nothing Like a Dame (Salong 2)
14:00 Sagoland Barnfilm (Salong 1)
16:00 Colette (Salong 1)
16:00 Unga Astrid Kort tid kvar (Salong 2)
18:15 Gräns Kort tid kvar (Salong 1)
18:30 Goliat (Salong 2)
20:30 Balkan noir Kort tid kvar (Salong 2)
20:30 Lycklig som Lazzaro (Salong 1)
sön 21 okt
14:00 Colette (Salong 2)
14:00 Supa Modo Famljefilm (Salong 1)
16:00 Paradistorg Klassiker (Salong 1)
16:15 Nothing Like a Dame (Salong 2)
18:00 Lycklig som Lazzaro (Salong 2)
18:15 Ramen shop (Salong 1)
20:00 BlacKkKlansman Kort tid kvar (Salong 1)
20:30 Gräns Kort tid kvar (Salong 2)
mån 22 okt
17:30 Lycklig som Lazzaro (Salong 2)
17:30 Rekonstruktion Utøya (Sv. txt) Dokumåndag - regissörsbesök! (Salong 1)
20:00 Virus Tropical (Salong 2)
20:15 Leave No Trace Förhandsvisning (Salong 1)
tis 23 okt
15:00 Colette (Salong 2)
17:30 Lycklig som Lazzaro (Salong 2)
20:00 BlacKkKlansman Kort tid kvar (Salong 2)
ons 24 okt
15:00 Ramen shop (Salong 2)
tors 25 okt
18:00 Unga Astrid Kort tid kvar (Salong 2)
20:30 Goliat (Salong 2)
mån 29 okt
15:00 Djurvännerna Höstlovsbio (Salong 2)
15:00 Min granne Totoro (sv. tal) Höstlovsbio (Salong 1)
16:00 Vem är var Höstlovsbio (Salong 2)
19:30 Min granne Totoro (jap. tal) Miyazaki klassiker (Salong 1)
tis 30 okt
13:00 Djurvännerna Höstlovsbio (Salong 2)
13:00 Supa Modo Höstlovsbio (Salong 1)
14:00 Vem är var Höstlovsbio (Salong 2)
ons 31 okt
13:00 Djurvännerna Höstlovsbio (Salong 2)
13:00 Supa Modo Höstlovsbio (Salong 1)
14:00 Vem är var Höstlovsbio (Salong 2)
Fyrisbiografen  |  S:t Olofsgatan 10  |  018 - 15 03 46

Fyrisbiografen stöds av
⬆︎